אתם לא לבד!  אימון קוגניטיבי לשיפור הזיכרון, הקשב והריכוז בליווי מאמן אישי
התחל את תהליך האימון עם
הצטרף לרשימת התפוצה
שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני

טיפולים תומכים


Page Item : Quote
טיפולים מסוג זה שמים דגש על ההתייחסות המערכתית לצרכיו של המטופל. הטיפולים התומכים משלימים את האימון הקוגניטיבי ומטרתם לשפר את איכות החיים של המטופל ובכך לתת מענה מערכתי לתחלואה הנלווית. טיפולים אלו כוללים שיפור מיומנויות חברתיות, פסיכותרפיה, פעילות גופנית, תזונה ועוד. 
Page Item : generalPageImg

טיפולים דינאמיים

טיפולים אלו כוללים תרפיות לסוגיהן (במוזיקה, באמנות, בתנועה ועוד), קבוצות למיומנויות חברתיות וקבוצות תמיכה למבוגרים עם הפרעת קשב.
קבוצות התמיכה מעניקות עידוד ומשוב לגבי האופן שבו הסובל מקשיי קשב וריכוז נתפס על ידי אחרים. הקבוצה מפחיתה את תחושת הבדידות במאבק בהפרעה, מאפשרת להביע את רגשותיך בפני אלה שבאמת מבינים אותך, ומאפשרת גם לחלוק אסטרטגיות והצלחות.

פעילות מוטורית

כ-50% מהילדים עם הפרעת קשב וריכוז סובלים גם מקשיים מוטוריים, הבאים לידי ביטוי בבעיות של קואורדינציה, שיווי משקל, קושי בהשתתפות בפעילויות ספורטיביות, ואפילו בפעילויות בסיסיות כמו התלבשות ושריכת הנעליים. ילדים אלו מתקשים על פי רוב גם בפעילויות של מוטוריקה עדינה, כמו ציור או כתיבה, אם כי לא כל ילד יתקשה בכל התחומים.
קיימת חשיבות מכרעת לאבחון מוקדם של הבעיה. הטיפול בקשיים המוטוריים נעשה באמצעות פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. התערבות נכונה ובזמן משפרת יכולות של מוטוריקה גסה ועדינה, וכתוצאה מכך משתפרת יכולת ההתמודדות של הילד בסביבת בית הספר, בבית ועם חברים בני גילו.

תזונה

שינויי תזונה ותוספי מזון טרם הוכחו כיעילים לטיפול בהפרעת קשב, אולם יש הטוענים כי דיאטות מסוגים שונים גורמות להטבה בתופעות של הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות (ADHD).
דיאטת פיינגולד דוגלת בהימנעות מחומרים משמרים של צבע, טעם וריח בטענה שילדים רבים רגישים אליהם. דיאטה של הפחתת צריכת סוכר מתבססת על מחקרים הטוענים כי צמצום צריכת סוכרים מקטין את רמת ההיפראקטיביות. מתן תוספת של חומצות שומן חיוניות מתבסס על מחקרים שלפיהם קיים חוסר בחומצות שומן חיוניות ותוצריהן בילדים עם הפרעת קשב, אולם לא הוכח כי למתן התוספת השפעה חיובית.
ככלל, ניתן לומר כי שמירה על מצב תזונתי תקין ותיקון חוסרים באמצעות מתן תוספי מזון, עשויים להקל על תסמיני הפרעת הקשב.

נוירופידבק וביופידבק

נוירופידבק הוא ענף בתחום הרחב של ביופידבק. זאת שיטה שבה האדם לומד לשלוט בתיפקודים פיזיולוגיים שונים ובכך לשלוט במצבים מנטאליים, כמו קשב וריכוז, מצב הרוח וחרדות.האימון בנוירופידבק יוצא מנקודת הנחה, שהמוח הוא פלסטי ולכן ניתן לשינוי. נוירופידבק הוא ענף במדעי המוח בו עוסקים מדענים, רופאים מתחומי הפסיכיאטריה והנוירולוגיה וחוקרי מוח. 
הנויופידבק הינה שיטה לא חודרנית, שבה, באמצעות חיישנים, דוגמים מדדים של פעילויות פיזיולוגיות ומשקפים פעילויות פי אותם למטופל כדי ללמד אותו לשלוט בהן.
בנוירופידבק דוגמים את הפעילות החשמלית של המוח ובביופידבק בודקים מדדים אחרים כמו שינויים בקצב הלב, הזעה, טמפרטורה וכיוב'.

Mindri משתפת פעולה עם מכון ביוקשב בהנהלת ד"ר ענת ברנע.