אתם לא לבד!  אימון קוגניטיבי לשיפור הזיכרון, הקשב והריכוז בליווי מאמן אישי
התחל את תהליך האימון עם
הצטרף לרשימת התפוצה
שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני

סטודנט עם הפרעת קשב וריכוז? כיצד לשרוד את שנת הלימודים ולהישאר בחיים


אמונה, השקעה והתמדה מביאים להצלחה!
1. בקש עזרה! תמיכה ועזרה מאחרים הכרחית להצלחה. ברר מהם שרותי התמיכה הנמצאים במוסד שאליו נרשמת (כיום כמעט בכל המוסדות יש מרכז תמיכה), התייעץ בבחירת הקורסים ובדרישות המקדימות.

2. תכנון מציל מבלבול! תכנן את זמנך, ככל שזמנך פחות מתוכנן וישנן יותר משימות כך יש יותר סיכוי שלא תעמוד בכל המטלות. לאחר יצירת מערכת שעות, תכנן את לוח הזמנים שלך לאורך הסימסטר וחלק אתו ליחידות שבועיות. כדאי להשתמש בטכנולוגיה הקיימת (וברובה חינמית) על מנת לנהל את זמנך כראוי. הקדש בכל יום זמן לבחינת ישום המטלות וקביעת המטלות להמשך השבוע. תהיה מציאותי בנוגע למספר המטלות שאתה בוחר לבין האפשרות המעשית להגשימן. הפסקות ומנוחה אינם בזבוז זמן, הם צורך! הקפד להכניסן למערכת. 

3. פירוק ליחידות ברות השגה! הגשת עבודות ופרויקטים יכולות להיות מטלות שאינן נגמרות לכן חשוב לפרקן לתת משימות עם תאריכי יעד, חשוב לצרף עוד מישהו על מנת שיוכל לתת שיקוף אם אתם בכיוון הנכון. 

4. הכר את עצמך, זה אף פעם לא מזיק! חשוב שתכיר את סגנון הלמידה הנוח לך (למשל האם קל לך יותר להפנים את החומר דרך קריאה או דרך שמיעה, האם סיכום החומר עוזר לך וכו'), את שעות הלמידה המועדפות עליך (האם קל לך יותר ללמוד בלילות או בשעות המוקדמות של הבוקר ). אל תנסה להלחם בעצמך יש מספיק במה להלחם.

5. הפוך ללומד אקטיבי! כאשר הנך קורא חומר לימודי, עצור ושאל את עצמך שאלות תוך כדאי הקריאה- על מה מדובר? למה זה מתקשר? מה לא הבנתי?מה הרעיון העיקרי? ועוד שאלות. בחן אפשרות להצטרף לקבוצת למידה

6. שגרה ומסגרת מצילים סמסטר! צור שגרת למידה קבועה, סדר יום שחוזר על עצמו, מוכר ומתמשך, מצא מקום מתאים ללמידה (לא בדשא או בקפיטריה) שאין בו הסחות דעת, כמו ספריה או חדר ריק. אזור הלמידה צריך להיות מקום שאתה מרגיש בו נוח.

7. סביבת למידה מותאמת! דאג שאזור הלמידה שלך יהיה נוח, מסודר ומקנה אווירת למידה. השתדל להימנע מגירויים מסיחי למידה, חוץ מאלה העוזרים לך. אל תנסה להלחם בעצמך, כבר בדקנו - זה לא עובד. 

8. דחיינות מונעת תואר! למה לעשות מחר מה שאפשר לעשות היום – ישנן סיבות רבות ומגוונת להסביר מדוע לדחות אך כולנו יודעים שאלו תירוצים!  עשה בזמן, אל תבנה על מועד ב' או על יכולתך לשכנע את המרצה, זה מתכון לכישלון.

9. זהה את הגורמים המפריעים לך! לפעמים הם פנימיים ולפעמים הם חיצוניים. זהה אותם ותעשה ככל שביכולתך להזיזם. מצא את הדרך שלך לבטא את התסכול והקושי על מנת לאסוף כוח ולהמשיך. ישנן מספר שאלות שאתה יכול לשאול את עצמך: "האם אני מתוסכל בגלל שהפרעת הקשב והריכוז שלי דורשת ממני לעבוד קשה יותר מסטודנטים אחרים?", "האם אני צריך ללמוד עם חבר?", "האם כדאי לי לעבוד על מטלות הקורס הזה ביחידות קטנות יותר כי הוא קשה לי?" ועוד.

10. ליפול מותר להיכשל אסור! לכולנו רגעי משבר, זה אנושי לחוש רגעים שבהם אנחנו רוצים לוותר. מצאו את הדרך לקבל את התמיכה הראוייה, זו לא בושה. כל דבר שיכול לסייע להשיג את המטרה ראוי!