אתם לא לבד!  אימון קוגניטיבי לשיפור הזיכרון, הקשב והריכוז בליווי מאמן אישי
התחל את תהליך האימון עם
הצטרף לרשימת התפוצה
שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני

טיפול תרופתי


Page Item : Quote
טיפול זה מבוסס בעיקר על השימוש בחומרים מעוררים (פסיכוסטימולנטים), שהמוכר ביניהם בישראל הוא הריטלין, המסייע ליצירת איזון מולקולרי במוח. הריטלין מאפשר מיקוד של הקשב למשך כארבע שעות, עוזר לשפר את הריכוז, לרסן אימפולסיביות ולמתן פעילות יתר.
מיתוסים נפוצים לגבי הריטלין טוענים כי התרופה מסוכנת, ממכרת, פוגעת בגדילה, מיועדת רק לילדים קטנים, גורמת לדיכאון, פוגעת במוח ולא מטפלת בבעיה אלא רק מסתירה אותה. אולם טענות אלה הן חסרות כל בסיס עובדתי.

לילדים וגם למבוגרים המאובחנים כהלכה, השימוש בריטלין הוא פתרון יעיל המביא לשינוי משמעותי. יחד עם זאת, חשוב להדגיש את הצורך במעקב קפדני של הרופא המטפל על מנת לבחון את השפעתה ויעילותה של התרופה, לבדוק את תופעות הלוואי במידה שהן קיימות, ולעקוב אחר מצבו הנפשי המשתנה של המטופל.

יתרונות הריטלין

  • זוהי התרופה היעילה והבטוחה ביותר (75% מהמשתמשים מגיבים אליה היטב)
  • השפעת התרופה מתרחשת בתוך 30 דקות, למשך כשלוש עד חמש שעות
  • לא קיימת נטייה לפתח עמידות לתרופה
  • התרופה משתחררת מהגוף באופן מלא בתוך 24 שעות

תופעות הלוואי של הריטלין

לעתים קיימות תופעות לוואי חולפות, כגון כאבי ראש או כאבי בטן בימים הראשונים לנטילת התרופה. במידה והתופעה נמשכת יש לבחון מחדש את מינון התרופה ובמצבים חריגים אף להחליפה.
ישנן גם תופעות לוואי קבועות בשימוש בתרופה: האמפטמין המצוי בריטלין גורם לדיכוי התיאבון ולדיכוי הצורך לישון במהלך שעות פעילותו. לכן לא מומלץ ליטול ריטלין בשעות הערב.חשוב מאוד לשים לב לכל התנהגות חריגה ולפנות מיד לרופא המטפל.
אימון ב-Mindri אינו מתנגש עם הטיפול התרופתי אלא יכול להשלימו.