אתם לא לבד!  אימון קוגניטיבי לשיפור הזיכרון, הקשב והריכוז בליווי מאמן אישי
התחל את תהליך האימון עם
הצטרף לרשימת התפוצה
שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני

השלכות של הפרעת קשב וריכוז


"אני תמיד מוכן ללמוד, אבל לא תמיד מוכן שילמדו אותי."ווינסטון צ'רצ'יל

ילדים 

ילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז (ADHD) מתקשים להתרכז לאורך זמן בנושא הנלמד בכיתה, וכל גירוי חיצוני קל מסיט את תשומת ליבם. לעתים קיים פער בולט בין היכולות של ילדים אלה שהם פיקחים בדרך כלל, לבין הישגיהם הנמוכים בבית הספר. קשה להם להתארגן עם הילקוט, הספרים, המחברות, מערכת השעות. קשה להם לסיים משימות והם נוטים לשכוח ציוד לעתים קרובות. הם מבזבזים זמן רב עד שהם מתיישבים להכין את שיעורי הבית, וכשהם עושים זאת הם זקוקים לעזרת מבוגר כדי שדעתם לא תוסח. יחד עם זאת, הם מסוגלים להתרכז במה שהם אוהבים מאוד (כמו טלוויזיה ומחשב) במשך שעות רבות.
ילדים שסובלים גם מהיפראקטיביות (ADHD) מאופיינים באי שקט מוטורי תמידי: הם קמים, יושבים, רצים, רבים ונמצאים בעימות מתמיד עם המבוגרים האחראים עליהם. בדרך כלל הם מפריעים למהלך התקין של הלימודים בגן ובבית הספר. ילדים שסובלים גם מאימפולסיביות, מתקשים לשלוט בדחפים, מתקשים להיכנס למסגרת החוקים של משחק או לחכות לתורם. הם נוטים להתפרץ לדברי האחר ואוהבים משחקים מסוכנים.

מבוגרים

מבוגרים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז מרבים לריב ולהתעמת. כישורי ההקשבה שלהם חלשים, הם חסרי סבלנות לשיחות חולין ונוטים להתפרץ לדברי אחרים במהלך השיחה. קשה להם לקבל מרות ולפעול על פי חוקים והם מאחרים כרוניים. הם נוטים לדחות משימות עד לרגע האחרון, ומתקשים לסיים אותן. הם סובלים מחוסר יעילות בעבודה, ותמיד עובדים יותר מידי או פחות מידי ביחס למה שנדרש. הם מתקשים לשמור על קשרים אינטימיים.