אתם לא לבד!  אימון קוגניטיבי לשיפור הזיכרון, הקשב והריכוז בליווי מאמן אישי
התחל את תהליך האימון עם
הצטרף לרשימת התפוצה
שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני

סיפורי הצלחה
מהפך

לא מצאתי מילה טובה יותר כדי לתאר את התהליך שעבר בני בן השש כתוצאה מהעבודה עם התוכנה של Mindri. הילד המבריק שהתחיל את התרגולים כשהוא פזור נפש, לא מפוקס ובעיקר מאוד אימפולסיבי ונמהר, הפך לממוקד, מרוכז, ועקבי וכל זאת בתקופה קצרה שלא תאמן. הברק של הילד שלי יצא סוף סוף החוצה! 
12.7.2010 - אמא של רוני

שיקום מפגיעת מוח

לפני כשנתיים,עברתי ניתוח מוח שפגע בין השאר בתפקוד הקוגניטיבי שלי. והתחלתי לעבוד עם תוכנת "Mindri" ממש בתחילתו של תהליך השיקום שלי.

בהתחלה התרגילים היו פשוטים ומעטים יחסית, ועם הזמן ושיפור יכולותיי הפכו ליותר מסובכים. בתרגילים הראשונים התקשיתי מאוד, לקח לי מספר ימים להשלים את המשימה במלואה. ראיתי בזה סוג של תחרות ביני לבין התוכנה – היה לי חשוב מאוד לא לתת למחשב "לנצח" אותי, לכן עשיתי את התרגילים שוב ושוב עד שהצלחתי. העובדה שהתוכנה מאפשרת לראות "רמזים", אבל לא נותנת להשתמש בהם במקום פתרון עצמי, הייתה תמריץ מעולה. כך גם האפשרות לראות במו עיניי את ההתקדמות – יכולתי להבחין שבאופן אובייקטיבי התרגילים הופכים יותר ויותר קשים, אבל אני פותרת אותם בפחות זמן וביתר קלות.

במיוחד אהבתי את התרגיל עם הצורה הצבעונית בתוך ריבוע, שצריך לזכור, לשחזר ולשנות, ואת העיגולים המסודרים על "רשת". זאת משום שלהבדיל מהתרגילים עם סידור חפצים, חיות וצבעים, כאן לא ניתן להגיד במילים ולשנן את סדר הדמויות (למשל, "מלמעלה למטה, קוף, ספל, עוגה, שעון, אופנוע") וצריך ממש להכניס לראש תמונה ויזואלית. לדעתי, עם הפגיעה הספציפית שלי, אלה היו התרגילים המועילים ביותר.

באופן כללי נראה לי שהתוכנה מתאימה מאוד לאנשים עם פגיעה קוגניטיבית, במיוחד לילדים – התרגילים הצבעוניים נותנים הרגשה של משחק, וזה מאפשר להתעסק איתם זמן רב מבלי להשתעמם ולאבד ריכוז. זה עזר מאוד גם לי, על אף שאני כבר די רחוקה מגיל הילדות.

2.1.2011 - שלומית

התאמה אישית להצלחה

השימוש בתוכנה נתן המון כלים שימושיים לאורי: יכולת תרגול, התמדה, תכנון מהלכים ויכולת לפתח את הזיכרון לטווח קצר ולטווח ארוך (זאת הייתה הבעיה המרכזית!).
לאחר תקופה של שנה בערך, הבעיה המרכזית - חולשה בתחום הזיכרון, הפכה בעקבות האימון לאחת מנקודות החוזק שלו. היתרון הגדול של התוכנה הוא התמיכה שהיא מציעה, והיכולת של המאמן לעקוב אחר המשתמש באופן אינדיבידואלי, תוך התאמה של המשך האימון באופן אישי ועקבי לאורי.
לסיכום, המעט שאוכל לעשות הוא להמליץ בחום לאחרים לעשות שימוש בתוכנה במידת הצורך.
8.9.2011 - אמא של אורי

מילה מאנשי מקצוע

תוכנת Mindri הינה ידידותית למשתמש והממשק שלה מתאים הן למבוגרים והן לילדים. פגשתי מספר מטופלים עם פגיעות מוחיות שהשתמשו בתוכנה. הם הביעו שביעות רצון מהמודל האינטרנטי ודיווחו על שיפור בתפקודם הקוגניטיבי.

מעבר לאסטתיות ולממשק המוצלח, לתוכנה מספר יתרונות בולטים: המטופלים יכולים להשתמש בה בכל עת ומכל מחשב המחובר לאינטרנט. כל פעולה שלהם מוקלטת, כך שהמטפל יכול לעקוב אחר פעולותיהם באופן מדוייק, אפילו אם הוא נמצא במרחק זמן ומקום. המטפל מתאים את תוכנית הטיפול להתקדמות המטופל באופן המיטבי וגם הוא יכול לעשות זאת מכל מקום ומכל מחשב המחובר לאינטרנט.

כיום התוכנה מספקת טיפול קוגניטיבי בתחום עיבוד המידע החזותי, עם דגש על זיכרון ועל תפקודים ניהוליים. אני מחכה בכיליון עיניים לראות בקרוב התייחסות ספציפית גם לקשב ולעיבוד מידע מילולי.

 

1.9.2011 - ד"ר אילה בלוך, המחלקה לשיקום נוירולוגי, מרכז רפואי שיבא

חשיבות המעקב והליווי

התוכנה מרשימה, הן מבחינה גרפית והן מבחינת האפשרויות והמורכבות שהיא מכילה. 


התרשמתי במיוחד מהאפשרות של מעקב אחר דרך הביצוע של התרגילים ולא רק אחר התוצאה. המעקב מאפשר מתן משוב והצעת תווך מאד מותאמים לכל ילד או מבוגר בפני עצמו. לדוגמה - ילדים עם דפוס עבודה מאד אימפולסיבי, מנסים לעתים קרובות אפשרויות פתרון באופן מהיר ובלתי מתוכנן. בעזרת התוכנה ניתן לא רק לשקף להם את הנטייה הזו, אלא גם להדגים להם אפשרות אחרת, לעזור להם לתרגל באמצעות דפוס עבודה מתוכנן יותר, ולצפות בתוצאות. בנוסף, קיים פה היתרון שההורים יכולים לתרגל את המיומנויות יחד עם ילדיהם בבית תוך קבלת סיוע מקצועי. 

7.9.2010 - רותי זמיר-דייויס,מנכ"לית BRC ישראל